Cvičte

v parku místo v tělocvičně

Městské parky nahrazují tělocvičny

Hrazdy, posilovací stroje a čerstvý vzduch. Nenechte si ujít znovu vzkříšený trend sportovního stylu workout, který se rozmáhá mezi sportovními nadšenci. Než se trápit zavřený ve fitness centru, raději vyjít či lépe řečeno vyběhnout do parků.

Mnohá města usilují o navrácení aktivního života do parků. Investují do jejich zvelebení a často nechybí ani nářadí a posilovací stroje. Parků s cvičebními nástroji přibývá.

Jak posilovat na vzduchu.

Pokud si při cvičení nepotrpíte na organizované skupiny, můžete začít sami.

Zároveň ale probíhají hodiny s instruktory, kteří dohlíží na to, aby mělo cvičení smysl a řád. Vznikají i speciální programy pro seniory nebo ženy s dětmi.


Pražské workout areály:

Například v novém malešickém parku najdete hned několik posilovacích nástrojů, na kterých si protáhnete svaly. Přijít, protáhnout se můžete kdykoliv, většinou je volno.

V Praze 9 je nově otevřena fitness stezka Rokytka. Tréninky zde probíhají zdarma a přijít může kdokoli, skupiny jsou jak pro začátečníky, tak pokročilé. A cvičit zde také mohou maminky s dětmi. K ruce jsou sportovcům zkušení trenéři, kteří poradí, jak začít či dokonce, jak jíst, aby šla kila dolů.

Podobné programy nabízí také park Stromovka či Folimanka.

Pro vyznavače workoutu jsou připraveny i Riegrovi sady na Vinohradech
nebo netradičně umístěná venkovní posilovna pod mostem v Karlíně: Prvního pluku 143/12.

Sport park v Podolí je dokonce zaměřen přímo na seniory, kteří chtějí strávit volný čas na čerstvém vzduch, zrelaxovat se či si zacvičit na speciálních strojích. Jedenáct strojů, které jsou podobné těm ve fitness centrech, jsou uzpůsobené pro starší věkovou skupinu. Dají se velice jednoduše ovládat a jsou celkově šetrnější vůči organismu.


Liberec
První parkové fitness najdete i v Liberci: ve vratislavickém lesoparku v Liberci stojí nová posilovací věž. Na pohled vypadá jako obrovská dětská prolézačka, systém hrazd a úchopů ale slouží k posilování vlastní vahou těla. 


Teplice
Workoutový areál funguje už několik let na hřišti u Bulhara, v sousedství Zámecké zahrady. Nově vzniká i na šanovském sídlišti.


Máte další tipy?
Podělte se o ně a napište nám.


Adrenalin