Neběhejte nadarmo

dejte se na plogging

Milujete přírodu i běhání? 
Štvou vás odpadky povalující se v parku a v lese?
Pak je tento nový sport přesně pro vás!

Plogging vznikl nedávno ve Švédsku. Ne náhodou, Švédové milují přírodu a tak je pro ně běžné pečovat o ni. Název Plogging vznikl kombinací dvou slov – plock (ve švédštině sbírat) a jogging (běhání). Už tušíte, o co jde? Správně! Plogging kombinuje běhání v přírodě se sbíráním odpadků. Zaběháte si a navíc pomáháte udržovat přírodu krásně čistou.


Proč si plogging zamilujete?
Máme pro vás 5 důvodů, proč taky začít:

1. Při sbírání odpadků se musíte ohýbat, čímž posiluje své tělo. Při hodince ploggingu tak spálíte průměrně 500 až 1000 kalorií - záleží na rychlosti běhu. Plogging je tedy skvělý způsob, jak posilovat celé tělo.

2. Sbíráním odpadků čistíte prostředí a aktivně přispíváte ke krásnější přírodě. Z ploggingu si tedy odnesete hlavně dobrý pocit.

3. Tento nový sport můžete provozovat téměř kdykoliv a kdekoliv. Všude bohužel najdete objekty zájmu.

4. Nepotřebujete žádné speciální vybavení. Stačí vám běžné běžecké boty a sportovní oblečení.

5. Narozdíl od permanentek do drahých fitness center, plogging nic nestojí. Naopak zajistíte si odměnu v podobě budoucího běhu v čistém prostředí.


Na příští běh se tedy vyzbrojte sáčkem na odpadky. Případně si vezměte i rukavice, to už záleží na vašem pocitu.
A můžete se pochlubit, že provozujete novou super módní disciplínu!


Tip:

Chcete jít s dobou?
Přibalte si vždy při výletu do přírody, sáček na odpadky. Nemusíte provozovat stoprocetní plogging a u sbírání odpadků běhat, stačí chodit. Sem tam sebrat houbu a jindy zase vyhozenou PETku...

 

Adrenalin