Oslavte

stromy a naši svobodu

Stromy jsou nejen plícemi naší planety. Ukrývají v sobě pradávné příběhy a mohou se stát i symboly významných událostí, ať již vašich rodinných nebo celých národů.


Vysaďte si strom 

Říjen a první polovina listopadu jsou ideálním obdobím pro sázení stromů. Není už žádné vedro a přitom mají budoucí chlapáci dost častu zakořenit než začnou kruté mrazy. 


Tip:
Chcete mít jistotu, že svůj strom zasadíte dobře? Mrkněte do jednoduchého návodu a určitě se to podaří: Jak sázet strom.Oslavte 100 let republiky a naši svobodu


Připojte se k celorepublikové akci Stromy svobody, která vybízí k péči o stromy staré a sázení nových.
Tento projekt vznikl při příležitosti 100. výročí naší republiky vznikl projekt Stromy svobody. Jeho cílem je oslava stromů, svobody a demokracie. Ptáte se, jak to jde dohromady?

V letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce. Do výsadby se zapojili starostové, žáci, členové místních spolků. Stromy byly ověšené stuhami, domy praporky, zpívala se hymna, ke kořenům se ukládaly pamětní listy. A sázely se i v pozdějších letech (1928, 1945, 1968) vždy, když si lidé chtěli připomenout a oslavit význam svobody a demokracie.

Přidáte se? 

Existuje dvě možností, jak se zapojit:

1. PÁTREJTE PO STROMECH 
vysazených u příležitosti oslav svobody a demokracie (v letech 1918, 1919, 1928, 1945, 1968) a přidejte je do MAPY Stromů svobody.

2. ZASAĎTE NOVÉ STROMY SVOBODY 
a to buď v sobotu 17. listopadu při celonárodním happeningu, kdy se bude pod horou Říp vysazovat přes kilometr dlouhá lipová Alej svobody. Nebo uspořádejte vlastní sázení stromů. Více informací k této variantě naleznete ZDE.

Další důležité informace najdete na stránkách projektu Stromy svobody.

Zdroj: za skvělý projekt a inspiraci děkujeme Nadaci Partnerství.

Zážitky venku