ZAPOJTE SVALY

na koňském hřbetě

Přesvědčte se, že ze sedla vypadá svět opravdu nejlépe. Nezískáte pouze estetické zážitky, ale kompletně posílíte svaly a povzbudíte si sebevědomí.

Na první pohled se to možná nezdá, ale jízda na koni představuje ideální trénink. Tato aktivita vhodná takřka pro každého. Na pozoru by měli být pouze lidé s vyhřezlou ploténkou a ti, kteří v nedávné době prodělali infarkt či zlomeninu končetiny.

Na koni se totiž jen nečinně nevezete. Naopak musíte cíleně zapojovat všechny části těla, které se přizpůsobuje pohybům koně. Toto zatížení se liší od běžného pohybu a nedá se srovnávat s žádným jiným sportem. Navíc, pokud se odhodláte do cvalu, začnou pracovat zase jiné svaly než třeba při klusu.


Víte, že na koni začali lidé jezdit asi před 5 tisíci lety.


Jízda na koni je skvělá pro nás všechny, kteří většinu času sedíme v kanceláři před obrazovkou počítače. Mimořádně přínosná je pro ty, které bolí záda. Při jízdě se totiž průběžně posiluje břišní a také zádové svalstvo, čož pomáhá chránit a stabilizovat páteř. Podporujete tak i správné držení těla.

V neposlední řadě si i úžasně vyčistíte hlavu. Brzy poznáte blahodární účinek na psychiku. Kůň je velmi citlivé zvíře, když s ním navážete vztah, budete klidnější a vyrovnanější. V sedle stres a starosti rychle mizí. Pravidelným houpavým pohybem zvířete vplouváte do stavu podobného meditaci.

Zároveň vám s každým odvážným vyšvihnutím se do sedla stoupá sebevědomí. Bez trpělivosti  s koněm nepochodíte. Přistupte k němu s nervy na pochodu a okamžitě se postaví na zadní. Pouze s důvěrou a zodpovědností vytvoříte sehraný tým.


Tip pro vás:

Spojte zážitky v sedle s teambuildingem nebo obchodním jednáním. Některé resorty nabízejí kvalitní konferenční zázemí i profesionální jezdecké podmínky. Osobně jsme vyzkoušeli třeba kousek od Brna nádherný Nemojanský mlýn.
Hledáte další adrenalin v přírodě? 

Otestujte třeba lezecké stěny ZDE.


 

Adrenalin